Inter House Competition
2021-2022
Date of Conduction Activity House Names of the Winners Category Class Position
24-04-2021 ENGLISH SPEECH COMPETITION GREEN HOUSE ADITI BHATT Sub Senior 7A I
GREEN HOUSE ALVIRA MIRZA Sub Senior 8B II
BLUE HOUSE SHAUN STEPHEN Sub Senior 8B III
01-05-2021 POSTER MAKING COMPETITION RED HOUSE ANUSHKA GARKOTI Sub Senior 7B I
BLUE HOUSE ARNIMA SHARMA Sub Senior 7A II
YELLOW HOUSE NABA WASIM Sub Senior 7B III
08-05-2021 HINDI POEM RECITATION COMPETITION BLUE HOUSE MANAS SINGH Sub Senior 8A I
RED HOUSE ANUSHKA GARKOTI Sub Senior 7B II
YELLOW HOUSE VAISHNAVI SALUJA Sub Senior 7B III
08-05-2021 HINDI POEM RECITATION COMPETITION BLUE HOUSE MANAS SINGH Sub Senior 8A I
RED HOUSE ANUSHKA GARKOTI Sub Senior 7B II
YELLOW HOUSE VAISHNAVI SALUJA Sub Senior 7B III
15-05-2021 INTER HOUSE BULLETIN BOARD COMPETITION GREEN HOUSE GREEN HOUSE Junior 1 to 5 I
RED HOUSE RED HOUSE Junior 1 to 5 II
YELLOW HOUSE YELLOW HOUSE Junior 1 to 5 III
BLUE HOUSE BLUE HOUSE Junior 1 to 5 IV
22-05-2021 JUST A MINUTE COMPETITION RED HOUSE PRATISHTHA PANDEY Sub Senior 7C I
BLUE HOUSE MANAS SINGH Sub Senior 8A II
GREEN HOUSE SEHER ANGEL SINGH Sub Senior 7A III
29-05-2021 BEST OUT OF THE WASTE COMPETITION GREEN HOUSE MUDIT SEMWAL Sub Senior 6B I
YELLOW HOUSE VIBHOR KUMAR Sub Senior 8A I
RED HOUSE ANUSHKA GARKOTI Sub Senior 7B II
GREEN HOUSE SHWETA -2 Sub Senior 8A II
RED HOUSE DIVYANSH SAINI Sub Senior 8B III
BLUE HOUSE MAHIM KHAN Sub Senior 8B III
BLUE HOUSE LAKSHYA KUMAR Sub Senior 6A III
24.04.2021 English Speech Competition RED HOUSE Yashika Thapaliyal Senior 12B I
YELLOW HOUSE Simar Juneja Senior 12C II
RED HOUSE Ishika Taneja Senior 10A III
BLUE HOUSE Shreya Kandari Senior 10A III
01.05.2021 Poster Making Competition GREEN HOUSE Himanshi Chandola Senior 12A I
YELLOW HOUSE Bhoomika Paliwal Senior 10A II
GREEN HOUSE Sneha Joshi Senior 12B III
YELLOW HOUSE Misba Senior 9A III
08.05.2021 Hindi Poem Recitation Competition GREEN HOUSE Priya Singh Senior 12A I
YELLOW HOUSE Naincy Singh Senior 10B I
RED HOUSE Ishika Taneja Senior 10A II
RED HOUSE Gauri Gagneja Senior 9A III
Senior
22.05.2021 Just A Minute Competition BLUE HOUSE Khushi Juneja Senior !12C I
RED HOUSE Shifa Angel Singh Senior 9A II
YELLOW HOUSE Simar Juneja Senior 12C III
GREEN HOUSE Tanishka Garg Senior 11B III
29.05.2021 Best Out of Waste Competition
GREEN HOUSE Vaibhav Mishra Senior (9&10th) 9B I
BLUE HOUSE Shreya Kandari Senior (9&10th) 10A II
YELLOW HOUSE Khushi Dhariwal Senior (9&10th) 9B II
YELLOW HOUSE Naincy Singh Senior (9&10th) 10B II
YELLOW HOUSE Janvi Juneja Senior (9&10th) 10A II
BLUE HOUSE Prakriti Maurya Senior (9&10th) 10B III
BLUE HOUSE Rashmi Kushwaha Senior (9&10th) 10B III
BLUE HOUSE Mehak Arya Senior (9&10th) 9B III
YELLOW HOUSE Lavish Kathuria Senior (11&12th) 11B I
BLUE HOUSE Khushi Juneja Senior (11&12th) 12C I
GREEN HOUSE Himanshi Chandola Senior (11&12th) 12A II
GREEN HOUSE Sanskriti Saxena Senior (11&12th) 11B III
GREEN HOUSE Sneha Joshi Senior (11&12th) 12B III
31/07/2021 Science Quiz BLUE HOUSE NAMAN SINGH Senior 9A I
BLUE HOUSE RASHMI KUSHWAHA Senior 10B I
BLUE HOUSE VAIBHAVI PANDEY Senior 9A I
GREEN HOUSE SNEHA JOSHI 2 Senior 12B II
GREEN HOUSE MADHAV KHERA Senior 10A II
GREEN HOUSE SACHIN SINGH Senior 9B II
RED HOUSE RENU PRAJAPATI Senior 9B III
RED HOUSE VAIBHAV PARGAI Senior 10A III
RED HOUSE PARISHA SIROHI Senior 9B III
31/07/2021 Science Quiz YELLOW HOUSE TANISHA PUNDIR Sub Senior 7B I
YELLOW HOUSE PIYUSH GHOSH Sub Senior 8A I
YELLOW HOUSE VIBHOR KUMAR Sub Senior 8A I
RED HOUSE ANUSHKA GARKOTI Sub Senior 7B II
RED HOUSE PRATISHTHA PANDEY Sub Senior 7C II
RED HOUSE PARTH YASH Sub Senior 8A II
GREEN HOUSE ADITI BHATT Sub Senior 7A III
GREEN HOUSE AYUSHMAAN KESARWANI Sub Senior 8A III
04.08.2021 EVS Quiz GREEN HOUSE Aditya Bhatt Sub Junior 1A I
GREEN HOUSE Arohi Sub Junior 2B I
GREEN HOUSE Shivansh Raheja Sub Junior 2B I
Yellow House Saransh Sub Junior 1A II
Yellow House Shiv Rajpoot Sub Junior 2A II
Yellow House Chinmay Joshi Sub Junior 2B II
Red House Jaishnavi Bisht Junior 3A I
Red House Jason Aaron Junior 4B I
Red House Gaurav Tyagi Junior 5B I
Red House Naitik Taneja Junior 5B I
Green House Mohd. Fuzail Junior 3B II
Green House Aarav Garg Junior 5A II
Green House Milind Upadhyay Junior 5B II
07.08.2021 News Bulletin competition Gandhi House Damya Gupta sub-senior 8A I
Nehru House Arnima Sharma sub-senior 7A II
Gandhi House Aditi Bhatt sub-senior 7A III
Tagore House Anushka Garkoti sub-senior 7B III
11.08.2021 Clay Modelling Competition Yellow House Deepit Garkoti sub-junior 1A I
Yellow House Manan Upreti sub-junior 2B II
Green House Chitrasha Rana sub-junior 1B III
Green House Khadija Wasim sub-junior 1A III
Mono Act Competition Red House Harshita Gola Junior 5B I
Green House Milind Upadhyay Junior 5B II
Green House Aarav. Sagar Junior 3B III
14.08.2021 Inter house Patriotic solo dance competition Nehru House Arnima Sharma sub-senior 7A I
Subhash House Vaishnavi Saluja sub-senior 7B II
Subhash House Utkarsh Gupta sub-senior 8A II
Tagore House Anushka Singh sub-senior 7B III
Gandhi House Jiya Arora sub-senior 8B III
28.08.21 Inter house hasya kavi sammellan Nehru House Arnima Sharma sub-senior 7A I
Tagore House Anushka Garkoti sub-senior 7B II
Nehru House Kesav Narang sub-senior 8A II
Gandhi House Prabh puneet singh sub-senior 8A III
Tagore House Pratishtha Pandey sub-senior 7C III
07.08.2021 News Bulletin competition Tagore House Kanishka Maurya Senior 9B I
Gandhi House Anjali Yadav Senior 12A II
Nehru House Khushi Thapaliyal Senior 11C III
14.08.2021 Inter house Patriotic Solo Dance Competition Tagore House Anvesha Sharma Senior 11A I
Nehru House Pavni Shama Senior 11A I
Subhash House Krati Sharma Senior 10A II
Gandhi House Sanskriti Saxena Senior 11B III
Tagore House Ujjwal Tiwari Senior 11A III
28.08.21 Inter House Hasya Kavi Sammellan Gandhi House Sumera Khan Senior 11B I
Subhash House Shalini Mehar Senior 11C II
Gandhi House Sachin Singh Senior 9B III
Enter School Code
‘CPSRDR’