Inter Class Competition


CCA ACTIVITY RECORD 2021-22

2021-2022
Date of Conduction Activity House Names of the Winners Class Position
23-4-2021 Fancy Dress Competition Class 1
Blue Kartikeya Bhardwaj 1A I
Green Khadija Wasim 1A II
Green Sahejveer Singh 1B II
Red Manjot Kaur 1A III
Class 2
Yellow Asba 2A I
Green Amanurrehman Faridi 2A II
Yellow Bhumi Kaushik 2B III
Saumya Adhikari 2B III
28-4-2021 Show and Tell Competition Class 1
Blue Kartikeya Bhardwaj 1A I
Green Khadija Wasim 1A I
Green Vanya Negi 1B. I
Red Gauri 1A II
Blue Shaurya 1A II
Red Rudra Virendra Jadhav 1A III
Class 2
Yellow Aayush Sharma 2A I
Red Manan Upreti 2B I
Blue Aadya Garg 2B II
Yellow Chinmay Joshi 2B III
Green Ishika 2B III
Yellow Ishviti Bhadoriya 2B III
Yellow Shiv Rajpoot 2A III
23-4-2021 Hindi Poem Recitation Class 3
Red Madhav Dua 3B I
Red Ambika Tomar 3A II
Blue Ashwani Singh 3A III
Class 4
Blue Sheryl Sanjeev Stephen 4B I
Red Jason Aaron 4B II
Blue Yashvi Khatri 4A II
Green Swarni Praveen Lad 4B III
Blue Aaradhya Korola 4A III
Class 5
Green Aarav Garg 5A I
Red Naitik Taneja 5A II
Red Udbhav Sharma 5A III
Blue R B Sasthika 5B III
28-4-2021 Show and Tell Competition Class 3
Green Aadya Soni 3A I
Red Japman Singh 3A I
Red Ansh Rana 3B II
Red Madhav Dua 3B III
Red Parth Joshi 3A III
Class 4
Blue Yashvi Khatri 4A I
Green Roli Raghav 4A II
Red Shivangi Mehra 4A II
Yellow Rithvik Bathla 4A III
Green Swarni Praveen Lad 4B III
Class 5
Red Shubhi Singh 5A I
Blue Mohd. Zaid 5A II
Red Udbhav Sharma 5A III
26-5-2021 Handwriting Competition Class 1
Red Rudra Jadhav 1A I
Blue Aaradhya 1B II
Green Khadija Wasim 1A III
Class 2
Green Shivansh Raheja 2B I
Yellow Chinmay Joshi 2B II
Yellow Ishviti Bhadoriya 2A III
Yellow Shiv Rajpoot 2A III
Class 3
Red Ayesha Bhatt 3B I
Yellow Rishabh Kushwaha 3A II
Green Aarav Sagar 3A III
Blue Bhartee Jha 3B III
Red Bhuvnesh Singh 3A III
Class 4
Blue Rashika Sagar 4B I
Blue Yashvi Khatri. 4A II
Blue Arjun Mourya 4B II
Green Ananya Kumari. 4A III
Class 5
Green Aarav Garg 5A I
Yellow Vaishnavi Tamta 5B II
Blue R B Sasthika 5B III
14.07.2021 Solo Dance Competition CLASS 1
Red Gauri 1A I
Green Vanya Negi 1B II
Green Sanvi Guleria 1A III
Yellow Dhruv Kumar 1A III
CLASS 2
Yellow Swastika Singhal 2B I
Green Ishika 2B II
Green Shivansh Raheja 2B III
CLASS 3
Green Shivika Sharma 3A I
Red Jaishnavi Bisht 3A II
Green Bhoomi 3B III
CLASS 4
Blue Nandita Rajpoot 4B I
Yellow Diptesh Pratap Singh 4B II
Green Roli Raghav 4A III
CLASS 5
Yellow Vaishnavi Tamta 5B I
Green Nandita Arya 5B II
Red Harshita Gola 5B III
11.08.2021 Clay Modelling Competition Yellow House Deepit Garkoti 1A I
Yellow House Manan Upreti 2B II
Green House Chitrasha Rana 1B III
Green House Khadija Wasim 1A III
Mono Act Competition Red House Harshita Gola 5B I
Green House Milind Upadhyay 5B II
Green House Aarav. Sagar 3B III
Enter School Code
‘CPSRDR’